1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak zołądka z przerzutem do płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10024

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-03-19, 08:57   Temat: rak zołądka z przerzutem do płuc
tar napisał/a:
Wierzę, że uda zastosować się leczenie paliatywne
Tu musisz zdawać sobie sprawę że to leczenie taty nie wyleczy. Może jednak ewentualnie przedłużyć życie oraz - co jet głównym celem - poprawić jego komfort.
tar napisał/a:
Najgorsza jest nasza bezradność.
Bardzo mi przykro, wiem że bezradność najbardziej nas zawsze rozkłada. Może naprawdę warto pomyśleć o antydepresantach które pomogą przetrwać ten trudny czas... Zyczę wiele siły.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak zołądka z przerzutem do płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10024

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-03-16, 08:35   Temat: rak zołądka z przerzutem do płuc
tar napisał/a:
Lekarze mówią, że jest bardzo bardzo źle.
Choroba pomimo leczenia rozsiewa się , doszły zmiany meta na wątrobie - dlatego lekarze oceniają ten stan jako zły.
tar napisał/a:
Czy jest jest jeszcze możliwe inne badanie?
Badanie PET które macie za sobą jest bardzo dokładne i pozwala na uzyskanie najbardziej precyzyjnych wyników. Na dzień dzisiejszy chyba nie trzeba dalszych badań. Gdyby wystąpiły niepokojące objawy sugerujące np. przerzuty do koścca można zrobić scyntygrafię.
tar napisał/a:
Czy możliwe jest jakieś inne leczenie?
Nie chcę byś tu złym prorokiem ale chyba pozostaje tylko leczenie objawowe (paliatywne) które ewentualnie poprawi tacie standart życia ale nie doprowadzi już do wyleczenia. Przykro mi.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: rak zołądka z przerzutem do płuc
Ola Olka

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10024

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2018-01-09, 09:11   Temat: rak zołądka z przerzutem do płuc
tar czy mógłbyś zamieścić wyniki badań taty?
tar napisał/a:
Od 5 miesięcy mój tata ma diagnozę - rak żołądka.
Jakie leczenie zalecono po tej diagnozie? Operacja? Chemioterapia? Bo chyba jakoś tatę leczono....
tar napisał/a:
Na przełomie listopada/grudnia po badaniu PET pojawiła się informacja, że coś podejrzanego dzieje się również w płucach.
Możesz zamieścić te wyniki? Była to dalsza diagnostyka czy już badanie kontrolne?
tar napisał/a:
Podane zostały dwa cykle chemii i po nich tomografia jamy brzusznej i klatki piersiowej. A tam - dwa guzki z podejrzeniem zmian meta. Czyli przerzut:(
Kiedy została podana ta chemia? Trochę się w przebiegu pogubiłam.
Gdzie te guzki - na płucach? Podejrzenie meta faktycznie wskazuje na możliwe przerzuty...
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group